Co oznacza USG 3 trymestru ciąży?

Witam. Wczoraj mialam USG 3 trymestru i wyniknely pewne nieprawidlowosci. Lozysko w stopniu dojrzalosci III (lekarz pytal mnie nawet czy pale!). 2 nieprawidlowosc to ognisko hyperechogenne w komorze lewej serca. Nie zostalo to wykryte w usg polowkowym. Zostalam skierowana na ecgo serca plodu. Oto reszta wynikow: FHR miarowa ok 148/min. Serce czterojamowe polozone prawidlowo. Obraz 4 jam serca prawidlowy. Drogi wyplywu uwidoczniono 3 naczynia w srodpiersiu widoczne . Pepowina trojnaczyniowa.

Obecnie ognisko hyperechogenne w jamie serca nie jest wskazaniem do ECHO serca, jeśli nie widzi się poza tym nic podejrzanego w anatomii serca. III st. łożyska w III tr. ciąży jest dopuszczalny i jeśli biometrycznie płód rozwija się prawidłowo, nie ma znaczenia. Palenie nie ma wpływu na zwiększenie się zwapnień w łożysku - to jest mit. Ale oczywiście w ciąży NIE WOLNO PALIĆ.