Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mięśniaki macicy i krwiaki w 23. tygodniu ciąży a ryzyko urodzenia chorego dziecka

dzien dobry jestem w 23tyg ciazy przez ten czas bylam 2 razy w szpitalu z powodu krwawienia i w tedy sie okazalo ze mam miesniaka i krwiaki a teraz gdy bylam na usg tydzien temu to wyniki wyszly mi nastepujaco stopien dojrzalosci 1wg.Grannuma i miesniak od nowa pomiary biometryczne plodu HPD-22,5 HBD AC-22,0 HBD FL-20,5 srednia biometryczna 21,6 HBD czterech jam serca prawidlowy FHR ok.140u./min czy to oznacza ze urodze chore dziecko z zespolem downa bardzo sie martwie o to i boje
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, podane w badaniu parametry świadczą o prawidłowym rozwoju płodu. Jednak jedynymi pewnymi badaniami pozwalającymi na wykluczenie zespołu Downa u dziecka są badania inwazyjne - przede wszystkim amniocenteza.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy