Mięśniaki macicy i krwiaki w 23. tygodniu ciąży a ryzyko urodzenia chorego dziecka

dzien dobry jestem w 23tyg ciazy przez ten czas bylam 2 razy w szpitalu z powodu krwawienia i w tedy sie okazalo ze mam miesniaka i krwiaki a teraz gdy bylam na usg tydzien temu to wyniki wyszly mi nastepujaco stopien dojrzalosci 1wg.Grannuma i miesniak od nowa pomiary biometryczne plodu HPD-22,5 HBD AC-22,0 HBD FL-20,5 srednia biometryczna 21,6 HBD czterech jam serca prawidlowy FHR ok.140u./min czy to oznacza ze urodze chore dziecko z zespolem downa bardzo sie martwie o to i boje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podane w badaniu parametry świadczą o prawidłowym rozwoju płodu. Jednak jedynymi pewnymi badaniami pozwalającymi na wykluczenie zespołu Downa u dziecka są badania inwazyjne - przede wszystkim amniocenteza.