Mięśniaki macicy, niedoczynność tarczycy a szanse na ciążę

Witam ostatnio robilam okresowe badania i bedac u ginekologa po usg okazalo sie ze mam miesniaka na tylnej scianie srodscienny o nieregularnym brzegu.Wielkosc to 24,9 mm×23,4mm srednia 24,2 mm objetosc 7,122cm szescienne.Jestem przerazona poniewaz mam 32 lata nie bylam nigdy w ciazy do tego mam lekka niedoczynnosc tarczycy boje sie bardzo ze nigdy nie bede mogla miec dzieci ze czeka mnie operacja a co gorsza ze to jest rak i umre :o (wiem ze babcia miala miesniaka i dzis ma 90 lat

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę porozmawiać z ginekologiem na temat możliwości leczenia, nie każde mięśniaki się usuwa, ale bywa tak, że właśnie one są powodem trudności w zajściu w ciążę. Co do nadczynności tarczycy, sugeruję wizytę u endokrynologa i proszę mu powiedzieć, że stara się Pani o dziecko.
Pozdrawiam