Niedoczynność tarczycy a szanse na ciążę

witam ... mam 22 lata moj chlopak ma 25 ostatnio okazalo sie ze on ma niedoczynnosc tarczy i hashimoto bierze dosc wysoka dawke bo az 100 euthyroxu ... ja rowniez robilam badania na tarczyce i rowiniez mam ja podwyzszona ale miesci sie w granicy 3,60 w skali do 4 takze tabletek jeszcze nie biore. czy moge miec przez to problemy z zajsciem w ciaze ? czy leczona tarczyca mojego chlopaka moze miec tez wplyw na jakosc plemnikow bardzo prosze o rade ...

Witam serdecznie. Mężczyźni chorujący na niedoczynność lub nadczynność tarczycy mogą posiadać dużo słabsze lub mniej ruchliwe plemniki, w wyniku czego nie są one w stanie zapłodnić komórki jajowej kobiety. Jeśli chodzi o badanie mężczyzny to myślę. że na początek warto wykonać badanie nasienia+morfologię plemników.