Endmetrioza i mięśniak w macicy

witam jestem po wizycie u ginekologa mam endomentrium i miesniaka w macicy tak umiejscowiony ze macica sie nie zluszcza mam dosc obfite krwawienia miesiaczkowe mialam juz 2 razy usowane endomentrium i 4 lata temu miesniaki do tego 2 cesarki czy treaz jak powiedzial lekaz mam szykowac sie na usuniecie wszystkiego jestem przerazona boje sie operacji bolu i co potem jak bede zyla czy dam rade normalnie zyc czy zrobie sie stara obolala czy bede mogla eszystko robic prosz mi pomoc

Aleksander Ropielewski

Należy się liczyc z dolegliwościami bólowymi po przeprowadzonnej operacji oraz traumą na psychice związana z usunięciem narządów rodnych. Warto jednak zaznaczyć, że po zabiegu, mimo iż będzie on okaleczający, wzrośniePani jakość życia. Proszę na spokojnie przemyśleć decyzjęodnośnie operacji i w razie wątpliwości zapytać lekarza prowadzącego. Często w szpitalach na oddziałach ginekologiczych można iczyć na pomoc psychologa.