Czy mięśniaka można usunąć laparoskopem?

mam mięśniaka usytuowanego na zewnątrz macicy jeden lekarz podaje wielkokość 7 cm drugi ok 10 cm kolejny 9 cm w obwodzie pytanie czy takiego miesniaka można usunąć laparoskopowo jeden lekarz twierdzi że tak inny że nie proszę podać mi ewentualną placówkę gdzie mozna to zrobić

Proszę szukać oddziału ginekologicznego w swoim mieście/okolicy. Ja nie pomogę.
Tak dużego mięśniaka można próbować usunąć lpsc, ale trzeba się liczyć z możliwością przejścia w trakcie zabiegu na operację otwartą.