Co oznacza USG tarczycy i zwapnienie?

Witam, proszę o interpretację wyników USG tarczycy: Poniżej dolnego bieguna płata lewego uwidoczniono niejednorodną, litą, dobrze odgraniczoną zmianę ogniskową wielkości 17x9x9,5mm, o niejednorodnej echostrukturze, z widocznymi wewnątrz hiperechogennymi drobnymi odbiciami, największa do 1,0mm- najpewniej zwapnienie. Unaczynienie zmiany wyraźnie centralne. Wn. Obraz może odpowiadać gruczolakowi przytarczycy lub zmianie ogniskowej w odszczepionym fragmencie tarczycy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik należy interpretować łącznie z objawami, całym obrazem klinicznym, czy są jakieś dolegliwości? Wskazane badania w kierunku nadczynności przytarczyc. Możliwe że konieczne będzie leczenie operacyjne.
Pozdrawiam