Co oznacza wynik badania doplex Doppler tętnic szyjnych i kręgowych

Co oznacza wynik badania duplex Doppler tt szyjnych i kręgowych z badaniem czynnościowym. Stan po rozwarstwienie ICA. Tętnice szynkę obu stronie drożne. KIM o grubości do 0,7mm. Przepływ w normie.po lewej w odcinku dalszym ICA cechy krwiak śródścienego, z kanałem drożnym o śr. 2,4mm. Z hemodynamicznym następstwem zwężenia o 40%. Tętnice kręgowe obustronnie drożne, prawidłowy przepływ dogłowowy. AV o śr. 3,mm po lewej i 3,1mm po prawej. Bez zmian przepływu przy zwrotach głowy.

Z wynikiem należy zgłosić się do chirurga naczyniowego, natomiast zwężenie na poziomie 40% nie kwalifikuje Pani do postępowania zabiegowego (o ile nie ma innych wskazań), ale musi być Pani pod kontrolą. No i pytanie, na jakim tle pojawiło się rozwarstwienie tętnicy?