Wynik USG Dopller 58-letniej osoby do analizy

WYNIK USG DOPPLER Tętnice szyjne obustronnie drożne.KIM o grubości 0,9 mm.Przepływy w granicach normy.Miernie uwapnione złogi w odcinkach bliższych ICA o grubości 1,9mm po lewej i 1,7mm po prawej.obustronnie ze zwężeniem <30%.Tętnice kręgowe obustronnie drożne,przepływ dogłowowy.Obustronnie kręty przebieg tętnic=bez istotnych następstw hemodynamicznych.AV o śr.3.3 mm po lewej i 3,6 mmm po prawej.Bardzo proszę intempretacje wyniku.

Wynik przepływów jeszcze w zakresie górnej granicy norm, wymaga tylko kontroli, raczej takie wartości bez wpływu na klinikę organizmu, bez konieczności leczenia. W takim wypadku zaleca się obserwację i okresową kontrolę parametrów hemodynamicznych.