Co oznacza wynik badania endometrium u 41-latki?

Dzień dobry. Na USG lekarz ginekolog stwierdziła u mnie endometrium niejednorodne szerokości 12 mm z polipem w jamie macicy 15x5 mm. Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie polipa. Udało mi się zarejestrować, a tu nagle na 5 dni przed zabiegiem dostałam bólu i skurczy takich jak przy okresie i plamienia świeża krwią. U mnie poplamieniem było od dwóch miesięcy, ale teraz plamienie przypominało początek okresu i wypadło ze mnie kawek jakby ciała coś na kształt maczugi. Domyślam się że najprawdopodobniej jest to ten polip bo wymiary się zgadzają. Nie wiem teraz czy w szpitalu przyjmą mnie na dalsze wyczyszczenie jamy macicy skoro polip odpadł. Czy powinnam tam pojechać szybciej czy czekać 4 dni i pójść normalnie na przyjęcie planowane na oddział?

Najłatwiej będzie porozumieć się z oddziałem, do którego ma Pani zostać przyjęta i porozmawiać z lekarzem. Uważam, że może Pani zgłosić się w wyznaczonym terminie.