Entezopatia przy dolnym zarysie guza kości piętowej?

Witam - mój wynik badania to:entezopatia przy dolnym zarysie guza kości piętowej prawej(tzw.ostroga piętowa dolna).Śladowa entezopatia przy przyczepie ścięgna Achillesa do guza kości piętowej obustronnie.Moja praca polega na ciągłym ruchu po parę godzin dziennie -praca w gastronomii mój ból jest bardzo dotkliwy w szczególności jak wrócę do domu i usiądę,wtedy promieniuje mi po całej stopie.Najgorzej boli mnie stopa od wewnętrznej strony tuż pod kostką w obrębie guza który się tam znajduje. Jak przychodzę z pracy muszę sobie masować dłonią to miejsce bo wtedy ból na trochę ustępuje. Proszę mi powiedzieć co w moim przypadku mi pomoże? Czy leczenie entezopatii jest skomplikowane i długotrwałe czy jest szansa, że uda się z tym poradzić sprawnie przy odpowiedniej rehabilitacji? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Entezopatie to bolesne zmiany chorobowe przyczepów ścięgnistych mięśni do kośćca. Są one wynikiem działania nadmiernych naprężeń i obciążeń. Istotą choroby jest stan zapalny, któremu z jednej strony towarzyszy ból zlokalizowany w okolicy danego przyczepu, a z drugiej strony osłabienie struktury, mogące prowadzić do wyrywania poszczególnych włókien ścięgna z przyczepu.
Proponowałabym Pani konsultację ortopedyczną.