Jak leczyć skręcenie kostki ze złamaniem fragmentu bloczka kości skokowej?
Od 2012 roku mam problemy ze stawem skokowym. Na studiach podczas gry w siatkowke doznalam kontuzji - stwierdzono u mnie skręcenie kostki ze złamaniem fragmentu bloczka kosci skokowej. Zalozono gips i odesłano na rehabilitacje. Z nogą było systematycznie gorzej. Zaczęłam się uskarżać na kolejne bóle.
Wynik usg z 09/2012 - w entezie dystalnej ścięgna Achillesa widoczny odcinkowy spadek echogeniczności włókien drobne zwapnienia w przyczepie dystalnym - cechy entezopatii. Poza tym ścięgno o prawidłowej echostrukturze, bez zmian ogniskowych, zbiorników płynu. Kaletka piętowa głęboka i powoerzchniowa bez patologicznej ilości płynu zarys guza piętowego równy.
Wynik tomografii z 08/2015 - odłamanie tylnej krawędzi kości skokowej prawej z wyłonieniem wolnego odłamu wielkości 14x5x7mm. Sklerotyzacja powierzchni kości w miejscu demarkacji.
Wynik rezonansu ze 01/2017 - ślad płynu w kaletce ścięgna Achillesa z przerosnieta błoną maziową. Ścięgno rozwarstwione w dalszej części z widocznym obrzękiem zmian od poziomu przyczepu ciągną się na dł. 13 mm, obrzęk szpilki guza kości piętowej na poziomie przyczepu zmienionego ścięgna.
Kostka trójkątna 7mm x 6mm z widoczną przebudową sklerotyczną, tylky brzeg kości skokowej na wysokości kostki trójkątnej nierówny z widocznym obrzękiem podchrzęstnym.
Do tej pory przeszłam kilka rehabilitacji i nic poza tym. Wczoraj po 6 latach dostałam skierowanie na operację. Proszę o poradę, czy jest to jedyne możliwe wyjście z sytuacji. Czy wcześniej nie można było czegoś zrobic?
Jeśli chodzi o sam zabieg to na czym będzie polegał i jak bardzo inwazyjny będzie.