Co oznacza wynik badania FSH po odstawieniu antykoncepcji?

Witam, przed miesiącem odstawiłam antykoncepcję hormonalną (Regulon), którą stosowałam od ponad 20 lat. Przez ostatnich kilka miesięcy stosowania Regulonu praktycznie nie miałam krwawienia miesięcznego lub bardzo, bardzo skąpe (brudzenie) - od ok. 10 miesięcy. Wykonałam badanie FSH - 48.3 mIU/ml (po przekwitaniu 25.8-134.8). Czy muszę jeszcze stosować jakąkolwiek antykoncepcję?

Lek. Tomasz Budlewski

A jak pozostałe wyniki badań hormonalnych ? Wskazana wizyta u ginekologa