Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Norma FSH po przekwitaniu

Chciałabym jeszcze wiedzieć, jak wygląda płodność, gdy FSH wynosi 117mIU/ml, i czy trzeba się jeszcze zabezpieczać?
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przekwitanie polega m.in. na wygasaniu czynności jajników (więc utraty zdolności reprodukcyjnych). Powoduje to wzrastanie stężenia FSH, za pomocą którego przysadka próbuje pobudzić jajniki do wytwarzania hormonów płciwych. Jednak poziom FSH zaczyna narastać nawet na 6 lat przed menopauzą.

Niestety, nie napisała Pani nic na temat miesiączek. Ponieważ FSH jest wysokie (norma po przekwitnięciu 9,4-147 mIU/ml), wydaje się, że nie ma już ryzyka zajścia w ciążę. Jeżeli nie miesiączkuje Pani od co najmniej 12 miesięcy, nie ma potrzeby się zabezpieczać. Jeżeli od ostatniej miesiączki nie upłynął jeszcze rok, lepiej do tego czasu używac zabezpieczenia przed ciążą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy