Co oznacza wynik badania glukozy i insuliny u 29-latki?

Witam. Wczoraj miałam przeprowadzony test obciążenia glukozą. Mój wynik- na czczo glukoza:102,6 mg/dl, insulina: 8,20 mU/l ,po podaniu 75 g glukozy -glukoza:146,8 mg , insulina: 59,80 po godzinie, po dwóch godzinach glukoza: 81,8 mg, insulina: 8,20. Proszę o podpowiedź w sprawie moich wyników.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny konieczna jest wizyta u diabetologa