Jaki jest poprawny wynik poziomu glukozy we krwi u 52-latka?

Dzień dobry, Wykonałem krzywą z obciążeniem 75 g glukozy. Wynik na czczo -116 mg/dl. Wynik po 2 godzinach - 80 mg/dl. Po wypiciu glukozy nie miałem żadnych sensacji. Co oznacza tak niski poziom glukozy po obciążeniu. Bardzo dziekuje za odpowiedź Patryk

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli test został wykonany poprawnie to moze świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny. Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego