Co oznacza wynik badania kręgosłupa 43-latki?

Witam i proszę o diagnozę.Kregosłup szyjny-Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna.Obniżenie przestrzeni międzykręgowychc4-c5,c5-c6,c6-c7.Niewielkie przemieszcenie ku tyłowi trzonu c5 względem c6.Wys.trzonów c zachowana.Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgowych i w stawach m-kręgowych.Niewielkie skrzywienie prawostronne kr.piersiowego,pogłębiona kyfoza piersiowa.Nierówne zarysy blaszek granicznych trzonów po przebytej chorobie Scheuermanna.Wys. trzonów i krążków międzykręgowych w normie.Zwapnienie w krążku międzykręgowym th5-th6.Zaostrzenie zwyrodnieniowe przednich krawędzi trzonów na szcycie kyfozy

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są dokładnie dolegliwości ? Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie