Co oznacza wynik badania kręgosłupa 46-latki?

Jestem 7 miesięcy po stabilizacji przeznasadowej i międzytrzonowej L4-S1.Od miesiąca bardzo pieczę i boli kręgosłup. Proszę o impretacje opisu MR.Na poziomach L2/3 i L3/4 zwyrodnieniowa dehydratacja i okrężne wypukliny krążków m/k,które na wysokości L2/3 powodują niewielką stenozą centralną(wymiar a-p worka oponowego10-11 mm) i niewielką stenozy zachyłkowe,natomiast na wysokości L4/5 znaczną stenozę centralną(7-8mm) i znaczną stenozy zachyłkowe(2mm).Na poziomie L4/5 stwierdza się znaczne przewężenie lewego zachyłka bocznego i umiarkowane lewego otworu m/k,wtórne do przerostu w lewym stawie m/k i resztkowego krążka lub przerostu przerostu grzbietowej krawędzi trzonu.Na poziomie L5/S1 stwierdza się odcinkowe zniesienie sygnału tkanki tłuszczowej w obrębie prawego otworu m/k,bez wyrażnego modelowania korzeni nerwowych-nie można wykluczyć udziału zmian bliznowatych.Ponadto niewielkie przewężenie lewego otworu m/k,najprawdopodobniej przez resztkowej krążek lub pierścień włóknisty. Prawidłowa morfologia stożka rdzenia kręgowego. Nie stwierdza się uchwytnych zmian obrzękowych w kości(ocena niepewna z uwagi na artefakty od stabilizacji).Z góry dziękuję.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna; ocena wszystkich objawów, wywiad chorobowy, rodzaj pracy, obciążenia chorobowe etc; Istotna ocena sprawności, siły i czucia w kończynach, nastroju, wyników badań. OPIS MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ! do porównania z obrazami MRI przed operacją neurochirurgiczną / stabilizacja kręgów/!! Najważniejszy stan Pacjenta, badanie, objawy kliniczne , wyniki !
OPIS MRI niepokojący : " Na poziomach L2/3 i L3/4 zwyrodnieniowa dehydratacja i okrężne wypukliny krążków m/k, które na wysokości L2/3 powodują niewielką stenozą centralną (wymiar a-p worka oponowego10-11 mm) i niewielką stenozy zachyłkowe, natomiast na wysokości L4/5 znaczną stenozę centralną(7-8mm) i znaczną stenozy zachyłkowe (2mm). Na poziomie L4/5 stwierdza się znaczne przewężenie lewego zachyłka bocznego i umiarkowane lewego otworu m/k, wtórne do przerostu w lewym stawie m/k i resztkowego krążka lub przerostu przerostu grzbietowej krawędzi trzonu. Na poziomie L5/S1 stwierdza się odcinkowe zniesienie sygnału tkanki tłuszczowej w obrębie prawego otworu m/k,bez wyrażnego modelowania korzeni nerwowych-nie można wykluczyć udziału zmian bliznowatych. Ponadto niewielkie przewężenie lewego otworu m/k,najprawdopodobniej przez resztkowej krążek lub pierścień włóknisty. Prawidłowa morfologia stożka rdzenia kręgowego. Nie stwierdza się uchwytnych zmian obrzękowych w kości (ocena niepewna z uwagi na artefakty od stabilizacji) "
Pozdrawiam i zapraszam