Co oznacza wynik badania kręgosłupa 47-latki?

Proszę o pomoc w odczytaniu wyniku; Na poziomie L4/L5 dehydratacja krążka międzykręgowego z centralną protruzją uciskają worek oponowy oraz przewężeniem światła kanału kręgowego (wymiar strzałkowy kanału zmniejszony do ok 6mm). Na poziomie L5/S1 krążka międzykręgowego z niewielką okrężną wypukliną modelującą worek oponowy. Na poziomie L3/L4 niewielka centralno-prawostronna wypuklina krążka mk uciskająca worek oponowy.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego zmniejszony do ok.8 mm. Poza tym kręgosłup lędżwiowy w badaniu MR bez istotnych zmian. Stożek rdzenia kręgowego w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Sadze ze konieczna jest konsultacja neurochirurga i lub ortopedy