Co oznacza wynik badania kręgosłupa 51-latki?

osteofity na krawedziach trzonow C5-C7 uwypuklajace sie do zachylkow kanalu i otworow miedzykregowy.Wzdluz powierzchni trzonow C5 i C6 obszar obrzeku szpiku-Modic 1.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych.Krazek m-k C2/C3 bez uwypuklen.Na poziomie C3 do C5 niewielkie centralne uwypuklenia krazkow miedzykregowych z modelowaniem worka oponowego i niewielki zwezeniem zachylkow bocznych kanalu.Na poziomie C5 i C6 uwypuklenia krazka m-k typu bulding na okolo 3,5 mm z uciskiem worka oponowego ,zwezeniem zachylkow bocznych kanalu i otworow m-k z mozliwym uciskiem korzeni nerwowych obustronnym. Na poziomie C6 i C7 nieduze centralnei lewoboczne uwypuklenia krazka m-k z niewielkim uciskiem worka opnowego i niewielkim zwezeniem lewego zachylka bocznego kanalu. Kanal kregowy zwezony do okolo 9 mm na poziomie C5/C6 , do okolo 10 mm na poziomie C6/C7. Rdzen kregowy be z widocznych zmian

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, które w zależności od obecności objawów wymagają konsultacji z neurochirurgiem lub leczenia doraźnego przeciwbólowego u swojego lekarza POZ. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.