Wyjaśnienie wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego

Witam -Bardzo prosze o wytlumaczenie wyniku MR kreg.ledzw. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi oraz podchrzestnej sklerotyzacji ,osteofit krawedzi przednie na L1/L2 stozek rdzenia na poziomie TH12/L1 NA POZIOMIE L2-L3wypuklina tylno- posrodkowo- boczna ,wielkosci 0,30 cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworowo m/kregowych,szerokosc kanalu 1,80cm. Na poziomie L3-L4wypukl.tylno-posrodkowa lateralizujaca w pr,wielk0,50cm z modelowaniem worka oponowego i zwezeniem pr otworu m/kreg ,szer kanalu 1,80cm.Na poziomieL4-L5wypuklina tylno -posrodkowa,wielk0,50cm z modelowaniem worka oponowego ze zwezeniem otworu m/kregowego ,szer .kanalu 1,80cm, oraz prosze o interpletacje wyniku MR. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi. Cechy dehydratacji krazka m/kregowego na wszystkich poziomach. Na poziomie C3-C4wypiklina tylno-posrodkowa 0,30cm z modelowaniem worka oponowego,szer kanalu 1,26cm. Na poziomie C4-C5 wypuklina tylno-posrodkowa,wielk 0,40cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworuow m/kregowych,szerok.kanalu 1,30cm. Na poziomie C5-C6 wypuklina tylno -posrodkowa,wielkosci 0,30cm z modelowaniem worka oponowego i zwezaniem otworow m/kregowych,szer kanalu 1,32 cm. Na poziomie C6-C7 szerokosc kanalu 1,50cm. Co to znaczy "modelowanie worka oponowego?Odczuwam bardzo silne dolegliwosci ze strony kregoslupa ,bole glowy ,cierpniecie rak ,bole nog. Czy to wszystko jest do wyleczenia ? Czy z takimi zmianami jest ewentualnie szansa na otrzymanie renty? ( oczywiscie inne warunki do renty spelniam lata pracy,ubezpiecznia) Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Konieczna pełna ocena kliniczna .
Ważne jakie objawy, jak nasilone, jak duża niesprawność ??
Jakie inne obciążenia chorobowe?
Pisze Pani: "bardzo silne dolegliwości ze strony kregoslupa , bóle glowy ,cierpniecie rąk ,bóle nóg " .
Opisane w MRI zmiany zwyrodnieniowe i wypukliny na wielu poziomach kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego
"modelowanie worka oponowego" oznacza niewielki ucisk na worek oponowy, w którym znajduje się rdzeń kręgowy.To może powodować zwężenie kanału rdzeniowego
Potrzebna pełna konsultacja i ocena MRI.
Pozdrawiam