Co oznacza wynik badania kręgosłupa i rdzenia?

Witam, otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego: trzony kręgów o zachowanej wysokości, guzki Schmorla w blaszkach granicznych trzonów Th10, Th11,drobne nierówności ze sklerotyzacją w płytkach granicznych Th12 i L1. Zaznaczona dehydratacja tarczy m.kręgowej L5/s1 z jej niewielkim szerokopodstawnym dokanałowym uwypuklaniem, nieco bardziej lewostronnym, bez ewidentnego ucisku struktur nerwowych kanału kręgowego. Reszta w normie. Przewlekły ból odcinka piersiowego i lędźwiowego.Czy to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik badania nie stwierdza jednoznacznej przyczyny dolegliwości. Konieczna jest rozszerzenie diagnostyki