Co oznacza wynik badania moczu u 29-latki?

Dzień dobry. Mam 29 lat, jestem pół roku po porodzie i odebrałam dziś wyniki badań krwi i moczu. Wszystko ogólnie świetnie - morfologia, glukoza, insulina, ALAT, ASPAT, kwas moczowy, tsh, ft3, ft4. Cholesterol nieznacznie podwyższony - ale na korzyść HDL. Trójglicerydy niskie. Sód i potas ok. Magnez podwyższony i wapń nieco też. Niestety zaniepokoiło mnie badanie moczu. 4 miesiące temu było wszystko ok a teraz mam liczne pasma śluzu i bilirubine z oznaczeniem 1 . Ogólnie czuję się dobrze, nie dokuczają mi żadne bóle czy mdłości. Zazwyczaj w nocy wstaję kilka razy do toalety. Tym razem jednak mało piłam, w nocy nie "dopijałam" i mocz był z przedziału 1 w nocy 9 rano. Planuję oczywiście ponowić badanie, ale czy jest to duży powód do niepokoju? Wszędzie od razu piszą o żółtaczce. Możliwe, że bilirubina to kwestia przemęczenia lub np. suplementowania ostropestu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Nie ma powodu do niepokoju, nieznacznie podwyższona bilirubina może być spowodowana wieloma czynnikami, które nie świadczą o chorobie. Pozdrawiam!