Co oznacza wynik badania MR kolana u 42-latki?

proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego kolana lewego. Stan po skręceniu kolana, noga w ortezie. Prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym. Rzepka dwudzielna lub stan po przebytym złamaniu rzepki. Odseparowany fragment kostny rzepki z wtórnymi zmianami degeneracyjnymi pod postacią drobnych obszarów torbielowatych od strony powierzchni przyśrodkowej. Rzepka w położeniu prawidłowym z prawidłową powierzchnią w stawie rzepkowo - udowym. Zmiany przeciążeniowe troczka przyśrodkowego rzepki. Poza tym aparat więzadłowy stawu rzepkowo - udowego bez cech uszkodzenia. Chrząstka rzepki w przedziale bocznym o niejednorodnej intensywności sygnałów, bez wyraźnych szczelin pęknięcia - chondromalacja stopnia I. Chrząstka końca dalszego kości udowej w stawie rzepkowo - udowym bez ubytków. Łąkotka boczna prawidłowa. Zmiany degeneracyjne trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej bez wyraźnych szczelin pęknięcia, o zbliżonym obrazie do poprzedniego z dnia 26/08/2015. Wiązadła krzyżowe o zachowanej ciągłości. Część proksymalna więzadła PCL o zwiększonej objętości, podwyższonych sygnałach jak w przypadku początkowych zmian w przebiegu zwyrodnienia mucynogennego. Do tyłu od więzadła PCL widoczna wielokomorowa struktura torbielowata wielkości 19x7mm, w pierwszej kolejności o obrazie ganglionu śródstawowego o zbliżonym obrazie do badania poprzedniego. Niewielka ilość płynu w kaletce gęsiej stopy o separacji 20x4mm. Więzadła poboczne - boczne, pasmo biodrowo - piszczelowe bez cech uszkodzenia. Chrząstki w stawie udowo - goleniowym bez wyraźnych ubytków. Nasilone zmiany obrzękowe szpiku kostnego w obrębie kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej dochodzące do powierzchni wyniosłości miedzykłykciowej, z obecnością nieregularnego linijnego obszaru o obniżonych sygnałach w T1 sugerującego zmęczeniowe złamanie kości piszczelowej.Zmiany obrzękowe tkanek miękkich przednio - przyśrodkowego przedziału stanu kolanowego. Nieliczne złogi hemosyderyny w szparze stawu kolanowego. Kobieta lat 42

Opisano liczne zmiany pourazowe w stawie, trzeba zestawić opis MR z badaniem klinicznym, wówczas możliwa będzie dalsze postępowanie. Proszę iść do ortopedy na konsultację i badanie.