Co oznacza wynik badania MR u 36-latka?

Proszę o interpretacje wyników rezonansu. " Niewielka strefa obrzęku i przemiany tłuszczowej szpiku w sąsiedztwie górnej płytki granicznej trzonu Th7., prawdopodobnie zmiany przeciazenowe. Na poziomach Th3-Th12 niewielkie, prawoboczne dokanałowe uwypuklenia krążków m/kregowych. W dolnych segmentach w plytkach granicznych niewielkie guzki schmorla bez cech obrzęku. Rozpoczynające się wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo wytworcze na krawędziach trzonów"

Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa piersiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.