Co oznacza wynik badania MR u 36-latka?
Proszę o interpretacje wyników rezonansu. " Niewielka strefa obrzęku i przemiany tłuszczowej szpiku w sąsiedztwie górnej płytki granicznej trzonu Th7., prawdopodobnie zmiany przeciazenowe. Na poziomach Th3-Th12 niewielkie, prawoboczne dokanałowe uwypuklenia krążków m/kregowych. W dolnych segmentach w plytkach granicznych niewielkie guzki schmorla bez cech obrzęku. Rozpoczynające się wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo wytworcze na krawędziach trzonów"

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa piersiowego. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania leczenia. Leczenie dobiera się na podstawie badań obrazowych, ale przede wszystkim na podstawie badania przedmiotowego i dolegliwości pacjenta.