Co oznacza wynik badania obrazowego klatki piersiowej 41-latka?

Mialem robione przeswietlenie klatki piersiowej,chcialbym sie dowiedziec co to znaczy, Obustronnie we wnękach zageszczony rysunek okolooskrzelowy.W okolicach nadprzeponowych przysrodkowo nieco zagęszczony rysunek śródmiąższowy.Przepona i katy p-ż wolne.Sylwetka serca na zdj.p-a prawidłowe.

Witam serdecznie,

Pytanie z jakiego wskazania badanie zostało wykonane. Wynik badania RTG należy zawsze skonfrontować z obrazem klinicznym czyli objawami pacjenta oraz z badaniem fizykalnym, ponieważ zobrazowane zmiany mogą mieć wiele przyczyn. Jedną z przyczyn zobrazowanych zmian może być stan zapalny.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.