Badanie RTG klatki piersiowej u 10-latki

badanie rtg klatki piersiowej u 10 latki.Zdjęcie nieco asymetryczne.Skąpe zagęszczenia okołooskrzelowe przywnękowo oraz w dolnym polu płuca lewego.Sylwetka serca nieposzerzona w wymiarze poprzecznym .Wnęki nieposzerzone.Przepona i kąty p-ż wolne.Proszę mi to wytłumaczyć.Dziękuje

Witam serdecznie,

Wynik może sugerować zmiany pozapalne. Należy wynik badania RTG skonfrontować z objawami klinicznymi oraz badaniem fizykalnym.
Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie, rodzinnego lub pulmonologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.