Jak interpretować badanie klatki piersiowej?

Witam NA zdjeciu przeglądowym pa i profilowym klatki piersiowej miasz płucny z prawidłowym rysunkiem naczyniowym jednakowo przejrzysty obustronie szczelina pozioma prawidłowo usytuowana kopuły przepony obustronnie prawidłowoustawione wzmożony rysunek okołooskrzelowy o charakterze niezytowym przewlekłym wnęki płucne obustronnie prawidłoweniepowiększone sylwetka sródpiersia w normie wiekowej sylwetka serca i naczyń w normie wskaznik sercowo płucny w normie kążenie płucne wyrównane katy przeponowo żebrowe ostre klatka piersiowa symetryczna bez patologi w strukturach kostnych

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest szersza diagnostyka proszę udać się do lekarza prowadząceg