Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 44-latki?

Dzień dobry Co oznacza stwierdzenie "obniżony krążek międzykręgowy ze zmianami degeneratywnymi, nierówności płytek granicznych trzonów i zmiany przeciążeniowe szpiku przynasadowo. Poza tym N poziomi L5-S1 kręgozmyk 7 mm, obustronna spondyloliza łuku L5. Okrężne uwypuklenie krążka. Prawy otwór Międzykręgowy znacznie spłaszczony z uciskiem korzenia nerwowego. Poza tym w normie. O co chodzi z uciskiem na szpik ? Proszę o informację, bo do neurochirurga idę dopiero w styczniu.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe i możliwe zmiany szpiku wynikające ze zmian przeciążeniowych.