Co oznacza wynik badania OCT?

Witam, chciałabym prosić o interpretację wyniku OCT tarcz n.II W OP wielkość tarczy poza normatywna baza danych dla aparatu - tarcza duza, dlatego nie mam danych, cxy grubość rrąbka obu tarcz jest w granicach normy i czy parametry sa w normie. OPL tarcze n. II asymetryczne (OP 2.81, mm2, OL 2.17mm2. W OL obszar rąbka znacznie zmniejszony (0,87 mm2), podobnie bardzo maly obszar rąbka w OP (0,95mm). Zagłębienie głębsze i większe w OP. Objętość zagłębienia w OL w normie (0,457mm2). Pionowo w OP - 0,81, w OL 0,69, średnio c/d w OP 0,81, w OL 77 (w OL poza norma). Włókna n. II: srednia grubość włókien symetryczna. OPL - ogólna grubość włókien zmniejszona, szczególnie w sektorze górnym, od góry głęboki ubytek włókien, plytki od dolu. OL - ogólna grubość włókien zmniejszona nieznacznie od skroni i dolu, splycenia grubości włókien od skroni, dołu-skroni i dołu do dolnej granicy normy. Mam lat 28, miałam robiona jeszcze pachymetrię i gdx, wyniki były na granicy normy. Czekam na badanie pola widzenia, na które czeka się bardzo długo, a jestem zaniepokojona. Badania wykonuję z powodu podejrzenia jaskry

Witam.nie leczymy wyników. Duże tarcze nie oznaczają jeszcze jaskry. Należy przeanalizować czynniki ryzyka jaskry. Oct może każdy zrobić a na jaskrze trzeba się znać. Zrobić pole. Zrobić gonioskopie. Gdx to inne trochę Oct. Wywiad jaskrowy?choroby krążenia ?TG podniesione? Homocysteina? Itd. Pozdrawiam serdecznie