Co oznacza wynik badania rezonansu kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego?
MR. KREGOSŁUPA LEDZ-KRZYŻ. LS Lewoboczna skolioza lędzw.Th12/L1dehydratacja krażka mkz nieznacznym obniżeniem wysokości przestrzeni mk. Th12/L1, L1/L2,L4/L5drobne przepukliny dotrzonowe typu guzków Schmorela. L4/L5dehydratacja krazka mkz obnizeniem wys. przestrzeni mk z towarzyszacymi zmianami Modic 2. Tylna wypuklina krazka mk modelujaca worek oponowy, zwezajaca otwory mk.tylna prawoboczna pjm zwezajaca prawy zachylek boczny kanalu kregowego. wys. trzonow objetych bad.prawidlowe. WIEK 34 LATA

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Jakiś Uraz? Jaka praca? Wynik wskazuje na to zawansowane zmiany zwyrodnieniowe w szczególności odnośnie wieku pacjenta. Jeżeli wystepują objawy neurologiczne konieczna jest konsultacja lekarza neurologa oraz neurochirurga