Co oznacza wynik badania stawu u 23-latka?

Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. Dyskretne, przytorebkowe uszkodzenie rogu tylnego i przedniego łąkotki przyśrodkowej. Ślady płynu w klatce brzuchato-półbłoniastej. Łąkotka boczna zachowana prawidłowo. ACL o podwyższonym sygnale i niejednorpdnej strukturze, z cechami czesciowego uszkodzenia w czesci środkowej. PCL,LCL,MCL o zachowanym przebiegu. Drobne (2mm) ognisko uszkodzenia chrzastki stawowej IV st. Z niewielkim odczynem podchrzęstnym na powierzchni wyprostowanej kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz wiezadło właściwe rzepki o prawidłowych sygnałach. Ś.m dwugłowego, pasma piszczelowo biodrowe o zachowanej ciągłości. Rzepka o budowie symetrycznej, bocznie podparta. Chrzastka stawowa rzepki bez ewidentnych ubytków w wykonanym badaniu. Troczki rzepki o jednorodnej strukturzevi sygnale. Cialo tłuszczowe jednorodne. Dół podkolanowy bez zmian ogniskowych Witam mam 23 lata To sa wyniki rezonansu kolana. Moglby ktos powiedziec co z tym robic, jakby to wygladalo, czy potrzebna bedzie artroskopia a potem rehabilitacja? Dodam, ze biegam, cwicze na silowni, moge teraz normalnie robic przysiady z duzymi ciezarami i nic mnie nie boli tylko lekko czuje jakby cos w tym kolanie delikatnie przeskakiwalo, strzelalo, ale delikatnie. Czasami mam tak ze doslownie przes sekunde jak duzo chodze albo stoje w pracy poczuje mocny, przeszywajacy bol, ze az mi zegnie z bolu kolano i doslownie po 1/2 sekundach, wszystko ok, moge prostowsc noge itp i 0 dyskomfortu. Bardzo prosze o jakas pomoc, podpowiedz

Proszę iść do ortopedy celem podjęcia leczenia. My nie interpretujemy wyników badań z poziomu portalu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.