Co oznacza wynik badania USG stawu?

Proszę o pomoc w interpretacji wyników. W badaniu usg stawu skokowo-goleniowy z widocznym wysiękiem w przedniej i bocznej części stawu. Zaostrzenie przedniej krawędzi kości piszczelowej. W obrębie więzadła skokowo-strzałkowego widoczne są ogniska zwapnień do 4 mm. Więzadło obrzęknięte. Więzadło rozluźnione.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy i dalszy profes diagnostyczno terapeutyczny