Co oznacza wynik badania USG tętnic szyjnych?

Witam. Byłem na usg tętnic szyjnych i kręgowych. Oto fragment opisu: "w odcinku dystalnym zagięcie kątowe LICA z przyspieszeniem do 130 cm/s. Przyścienne LICA oraz RICA - częściowo uwapnione zmiany". Mam 33 lata :). Od kilku lat mam szumy właśnie w tym lewym uchu. Lekarz kazał mi zrobić rezonans oczodołu, szyi, głowy i twarzoczaszki:) Czy mam się zacząć bać? Czy to zagięcie jest normalne czy raczej to poważna sprawa?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna szersza diagnostyka i konsultacja lekarza chirurga naczyniowego zależy jak duże są te uwapnione zmiany, proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.