Co może oznaczać wynik badania tętnic szyjnych?

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie tętnic szyjnych.wynik badania to tętnice szyjne obustronnie drożne,blaszki przyścienne słabo uwapnione upośledzające przepływ krwi poniżej 10%.Tętnice kręgowe drożne ,prawa o przekroju 3,1mm,lewa 4mm.prawa tętnica okręgowa na poziomie C7 z cechami niewielkiego ucisku kostnego.dziękuję za odpowiedź pozdrawiam serdecznie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie wynik znajduje się w granicach normy, ale powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego na kontrolę, ponieważ zawsze należy takie badania interpretować w oparciu o stan kliniczny pacjenta.