Co oznacza wynik badania w 15 tygodniu ciąży?
Dzień Dobry! Jestem w 15tc, moje wyniki obciążenia glukozą 75g to: - na czczo 101mg/dl - po godzinie 172mg/dl - po 2h 89mg/dl. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników, czy to wskazuje na cukrzycę ciążową? Dodam, że miesiąc wcześniej robiłam morfologię i cukier na czczo i wówczas miałam 74mg/dl.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Wynik spełnia kryterium rozpoznania cukrzycy ciążowej a dlaczego test wykonywany już teraz nie między 24-28tygodnjem ciąży? Konieczna wizyta u diabetologa