Co oznacza wynik badania wycinka z gastroskopii?

Dzisiaj odebrałem wyniki histopatologiczne wycinku gastroskopii: Polip z gruczołów dna żołądka oraz błona śluzowa żołądka z przewlekłym / / naceikiem zapalnym, rozrostem dołeczkowym / /, przekrwieniem / / oraz grudkami chłonnymi. Flory helicobacter pylori nie stwierdzono /-/. Gastroskopia: Światło i błona śluzowa przełyku pawidłowe. Linia Z nierówna, na wysokości górnych fałdów żołądkowych. Wpust badaniu na wprost i w inwersji prawidłowy. Żołądek o elastycznych ścianach i prawidłowej śluzówce dna w trzonie zmieniony zapalnie, gastropatyczny (wycinki). Antrum pawidłowe. Odźwiernik równy, okrągły, zstępująca dwunasticy prawidłowa. Test ureazowy ( ) dodatni. Gastroskopia wykonana po leczeniu poprzednio twierdzionej zakażenii Helykobactera Pylori. Po badaniach biorę obecnie dexilant (60mg) raz na doby. Poproszę o wyjaśnienie, czy powyższe wyniki pokazują coś groźnego. Dziękuję bardzo za pomóc.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki badań nie wskazują na zmianę złośliwą. Jednakże budzą niepokój, że taka zmiana może się w przyszłości pojawić. Konieczne jest dalsze leczenie i obserwacja pod kontrolą gastroenterologa. Pozdrawiam.