Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik gastroskopii u 42-latki?

Witam, Wykonałam gastroskopię, której wynik został opisany następująco: Przełyk bez zmian. Wpust z góry i w inwersji nieszczelny. Linia Z nierówna, położona na górnej granicy fałdów żołądkowych. Ściany żołądka podatne na rozdymanie, perystaltyka zachowana. Błona śluzowa dna i trzonu żołądka prawidłowa. W antrum błona śluzowa plamkowato zaczerwieniona. Wokół odźwiernika kilka płaskich nadżerek o średnicy ok. 2-4 mm (hist.-pat). Odźwiernik obrzęknięty, zaczerwieniony. Opuszka dwunastnicy i część zstępująca bez zmian. Test ureazowy na HP (-). Co oznacza taki obraz ? Niepokoi mnie fakt skierowania wycinków do badania hist-pat (wynik dopiero ze 3 tygodnie). Dziękują z góry za odpowiedź.
KOBIETA, 42 LAT 4 miesiące temu

Ryzyko związane z gastroskopią

Gastroskopia to badanie wykonywane w celu oceny stanu układu pokarmowego. Czy może być ono dla nas niebezpieczne? Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Wynik świadczy o niewydolności wpustu oraz zapaleniu błony śluzowej żołądka bez towarzyszącego zakażenia H. pylori. Pobranie wycinków na badanie hist-pat jest standardem w tego typu obrazie. Z wynikiem badania oraz wynikiem hist-pat proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy