Co oznacza wynik EEG mózgu 42-latki?

Badanie EEG mózgi wykazało; czynność podstawowa regularna o częstości 10c/sek r.z. wyrażona , hv, toto stymuluje zapis do uogolnionuch, synchronicznym 1i 2 sek wyladowan fal wolnych 3hz. Na tle prawidłowej czynności podstawowej obecna uogólniona czynność napadowa. Czy to padaczka? Mam powiedzmy Stany zawieszenia świadomości problemy z pamięcią. Byłam u lekarza zaproponował lamitrin. ... .czy on mnie nie otepi?

Szanowna Pani, opisane dolegliwości i dane z EEG przemawiają za obecnością padaczki, której pewne rozpoznanie wymaga potwierdzenia w ramach konsultacji u specjalisty neurologa. Sama ta choroba na wskutek różnego typu napadów jakimi się przejawia oraz istnienia już zaburzeń pamięci grozi otępieniem tym bardziej im dłużej zwleka się z podjęciem leczenia. Istotnie, specjalista neurolog po zbadaniu Pani, gdyby zalecił stosowanie Lamitrinu, który jest najodpowiedniejszym lekiem przeciwpadaczkowym dla młodych kobiet, uczyniłby to, aby chronić Panią m.in. przed powikłaniami otępiennymi padaczki, a nie - wywoływać je.