O czym świadczy wynik badania EEG mojej 11-letniej córki?

Dzień dobry, chciałam zapytać o interpretację wyniku badania eeg mojej 11 letniej córki: Czynność podstawowa nieregularna o częstości 10 c/sek. z dobrze wykształconym rytmem alfa, aml. zapisu do 40 uV, R.Z., wyrażona, z nakładającymi się rozsianymi falami wolnymi, okresowo pojawiają się poj. 1 sek. uogólnione, synchroniczne wyładowania zesp. fali ostrej z wolną. Na tle czynności podstawowej w normie wiekowej obecna tendencja do ougólnionego podrażnienia." Czy jest to wynik prawidłowy, czy coś jest niepokojącego w wynikach badania?

Lek. Michał Lenard

Sam opis badania niewiele mówi, musi on być oceniony przez neurologa dziecięcego z uwzględnieniem innych badań oraz stanu klinicznego i objawów pacjentki. Pozdrawiam!