Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG?

Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 7,5-9 Hz o amplitudzie do 120 uV, rejestrowanej w przednich okolicach niskonapięciowej czynności fal beta oraz nielicznych, rozsianych, polimorficznych fal delta 1,4-3,9 Hz o amplitudzie do 90 uV. RZ wyrażona, symetryczna. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Zmiany o charakterze uogólnionym w stopniu średnim. W spoczynkowym zapisie czuwania nie zarejestrowano czynności napadowej. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Drugie badanie wykonane 2 tygodnie później. Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zachowanej organizacji prestrzennej Podstawowa czynność składa się z bogatej, dość nieregularnej, najlepiej wyrażonej w tylnych okolicach mózgu czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 8-9 Hz o amplitudzie do 140 uV oraz rejestrowanej w przednich okolicach mózgu niskonapięciowej czynności fal beta. RZ wyrażona, symetryczna. Fs bez wpływu na zapis. Zarejestrowano w Hw rozsiane fale ostre o amplitudzie do 100 uV oraz rozsiane, nieregularne zespoły iglica fala wolna 4-5 Hz o najwyższej amplitudzie do 130 uV w okolicach czołowych, wykazujące tendencję do uogólniania się W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione nieregulame wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Prawidłowy spoczynkowy zapis czuwania. Hw ujawnia czynność napadową- jak w opisie. W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione, nieregularne wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Które badanie jest lepsze? Czy zmiany między napadami są duże? I jaki jest właściwie mój stan, czy ogólnie poziom nieprawidłowości juest duży (chodzi oczywiście o padaczkę) Z tego co widzę, to w drugim badaniu nie ma czynności napadowej ale tylko podczas czuwania. Jest za to długa czynność napadowa podczas HW, są też fale ostre i iglice, które jak rozumiem są niepożądane. Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG, tzn czy zastosowane leki w całości przełożyły się już na zmianę zapisu EEG, czy możliwe jest, że oddziaływanie będzie wolne i za miesiąc wynik znowysie zmieni?

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna Opis badania EEG to za mało!! Ważne kto i dlaczego miał to badanie Ważne objawy kliniczne; Najważniejszy Pacjent, Dlaczego miał napad padaczki, w jakich okolicznościach ?? po alkoholu, odwodnieniu, zmęczniu ?? Jakie ma choroby , leki wywiad rodzinny ??? Jaki : wiek, stan ogólny, obciążenia chorobowe, wyniki badań ... Cała historia choroby, inne schorzenia towarzyszące ; Jakie przyjmuje leki i dlaczego ; Nawyki, używki Konieczna pełna konsultacja z badaniem neurologicznym Pozdrawiam i zapraszam