zostałam skierowana na badanie EEG i rezonans przez neurologa

Witam, zostałam skierowana na badanie EEG i rezonans przez neurologa z powodu wystąpienia jednego, niespecyficznego napadu padaczkowego. Póki co czekam jeszcze na rezonans, z wynikami udam się do lekarza dopiero za ok 1,5 tygodnia, byłabym wdzięczna za wstępną interpretację wyników badania EEG. "Badanie wykonane w czuwaniu i senności. Zapis w czuwaniu mięśnie zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawową w odrowadzeniach tylnoskroniowo-ciemieniowo-potylicznych stanowią fale alfa o częstotliwości 9-11 Hz i amplitudzie do 60 uV z udziałem pojedynczych i grup tak theta 6-7 Hz i nałożoną czynnością szybką. W odprowadzeniach przedczołowo-czołowo-przedskroniowych dominuje szybka, niskonapięciowa czynność beta z dość licznym udziałem fal alfa. Na tym tle kilkakrotnie wystąpiły uogólnione, nieregularne zespoły fala ostra- fala wolna, fale wolne 4-5 Hz o amplitudzie do 150 uV w formie grup i krótkich serii, z przewagą w odprowadzeniach przednich. RZ wyrażona. HW - zmiany napadowe jw. zarejestrowano nieco częściej i o większej amplitudzie do 175 uV. FS - bez istotnego wpływu na zapis. W badaniu widoczne cechy bioelekrryczne senności i okresowo zasypiania, w tym pod postacią fal ostrych wierzchołkowych. Senność również nasila częstość zmian. Orzeczenie: Zapis w czuwaniu i senności nieprawidłowy. Zmiany napadowe uogólnione nieznacznie nasilające się w hyperwentylacji i senności."

Witam! Przedstawiony przez Panią opis badania EEG Przemawia za obniżeniem progu pobudliwości drgawkowej. RM głowy prawdopodobnie ma wyjaśnić ew. obecność zmian morfotycznych w C.U.N. Powodzenia W. Łuczkowski.