Co oznacza wynik EEG u 18-latka?

Proszę o interpretację wyników eeg. Czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z rytmu alfa 10-11 c/s o amplitudzie do 45 uV oraz niskonapięciowego rytmu beta. R.z. obecna. Fs nie aktywują EEG W czasie Hw rejestrują się uogólnione fale wolne 3-3, 5 c/s i amplitudzie do 80 uV.

Nigdy nie interpretuje się badania EEG bez znajomości stanu klinicznego - tzn. wywiadu oraz objawów występujących u pacjenta. Badanie elektroencefalograficzne (EEG) jest pomocne w rozpoznaniu padaczki. Polega ono na rejestracji czynności bioelektrycznej mózgu w postaci fal widocznych w zapisie papierowym lub na monitorze komputera. Niektóre zmiany w zapisie EEG potwierdzają rozpoznanie padaczki, jeśli występują jednocześnie objawy typowe dla padaczki. Ma ono bardzo istotne znaczenie w rozpoznawaniu typów napadów i rodzaju padaczki, ustaleniu rokowania i sposobów leczenia.
Należy jednak pamiętać, że brak zmian w zapisie EEG nie wyklucza padaczki.
Z drugiej strony, sam fakt występowania zmian napadowych w EEG nigdy nie przesądza o rozpoznaniu padaczki, ponieważ mogą one także występować u niektórych osób bez tej choroby.
Część populacji zdrowej ma nieprawidłowy zapis EEG.
W związku z powyższym, interpretacja badania może być przeprowadzona tylko przez lekarza zlecającego badanie.
Pozdrawiam