Co oznacza wynik EKG Holter u 73-latka?

oto rezultaty zholtera z 24 godzin: 104450 Qrs'ów średni rytm HR 82 Max rytm HR 205 Min rytm HR 36 90 tachykardii, 165 bradykardii, 123 rytmy niemiarowe, 559 przerw, 507 migotań, 168 pojedn. przedwczesnych pobudzeń komorowych. wiek 72. Proszę o skomentowanie. Czy zastosowanie kardiowersji jest stosowne, ewent. co innego

Lek. Michał Lenard

Wynik badania musi ocenić specjalista biorąc pod uwagę Pański stan kliniczny. Wtedy zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!