Wyniki badania Holter EKG u 20-latki

Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznaczają moje wyniki holtera ekg.Oto wyniki: 108 017 Qrs'ów Sredni rytm HR: 82 Max rytm HR: 149 Min rytm HR: 39 1334 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych 70 tachykardii 79 bradykardii 12 rytmów niemiarowych Podsumowanie badania: W ciągu badania rytm zatokowy 39-149/min, średnio 82/min z okresami tachykardii zatokowej w ciągu dnia i bradykardii zatokowej w godzinach nocnych. Dość liczne pobudzenia dodatkowe przedsionkowe głównie w nocy

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza kardiologa i odpowiednie dalsze postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza kardiologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.