Co oznacza wynik gastroskopii 24-latka?

Witam. Czy mogę prosić o interpretację wyniku po gastroskopii? Przełyk, linia Z nieregularna nieco uniesiona. W żołądku fałdy błony śluzowej są rozpulchnione, kruche, obrzęknięte, ogniskowo czerwono nakrapiane, pokryte są nalotem żółciowym, opuszka dwunastnicy bez zmian patologicznych. Podczas badania nie pobrano wycinków i okazało się, że coś się popsuło i nie robiło nawet zdjęć. Tak więc mam tylko ten opis na kartce A4. Lekarz z tego co mi wiadomo przyjechał z Bydgoszczy. Objawy: ssanie na żołądku rano i w nocy(rzadko), bardzo rzadko lekki ucisk pod mostkiem, refluks rano po wstaniu z łóżka(już nie mam, ponieważ jadam miód manuka). Oprócz tego posmak kwasu na języku, po zjedzeniu czegoś słodkiego, czasami też biały nalot na języku. Pełność na żołądku i problem z odbijaniem po bardzo malutkim posiłku(np. jedna kanapka). Ten objaw miałem przed braniem dexilantu, teraz w trakcie brania nie występuje już ten problem, ale unikam ciężkostrawnych pokarmów(jem teraz wszystko z diety na zapalenie żołądka). Po zjedzeniu czegoś ciężkiego(np. posiłku z wysoką zawartością tłuszczu), ból po lewej stronie i trochę wyżej niż pępek, takie pieczenie pod skórą jakby, ból jest punktowy, trochę jakby kolka). Po braniu dexilant już rzadko się ten ból pojawia, ale nadal po ciężkim wysoko tłuszczowym posiłku na parę minut lubi się pojawić. Dexilant przypisał mi lekarz rodzinny i kazał brać. Jest spora poprawa, ale jeszcze nie jest idealnie, tak jak powinno być. Schudłem też 3kg(z 66kg na 63kg), ale ostatnio odrobiłem kilogram(64kg obecnie), od czasu gdy biorę dexilant.

Lek. Tomasz Budlewski

czy pobrano materiał do badania w kierunku zakażenia helicobacter pylori?
sądze że może być wskazane powtórzenie badania
proszę zgłosić się do lekarza gastroenterologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.