Co oznacza wynik gastroskopii 34-latka?

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyniki gastrologii: "Przełyk 2 nadżerki LA-A. Wpust luźny. Błona śluzowa żołądka wytapetowana żółcią bez zmian ubytkowych. Odźwiernik opuszka i część pozaopuszkowa bez zmian. Motoryka nasilona-zła tolerancja badania. Jeziorko mętne żółciowe. Gastroskopia odwrócona hernia hiatus. Wycinki z części podpuszkowej XII-cy". Mężczyzna lat 34. Po terapii na helicobacter pyroli.

Lek. Wojciech Zygmunt

W przełyku 2 nadżerki (czyli powierzchowne ubytki błony śluzowej, które mogą być przyczyną bólu i podkrwawiania). Błona śluzowa żołądka wytapetowana żółcią świadczy o refluksie dwunastniczo-żołądkowym żółci, która może działać drażniąco na błonę śluzową żołądka i przyczyniać się do stanów zapalnych żołądka. Motoryka nasilona świadczy o licznych skurczach żołądka i przewodu pokarmowego utrudniających przebieg badania. W gastroskopii odwróconej hernia hiatus - czyli przepuklina rozworu przełykowego. Wycinki pobrano z części podopuszkowej dwunastnicy do badania histopatologicznego. Pozostały opis nie budzi zastrzeżeń. Należy pamiętać, że wynik badania należy odnosić do stanu ogólnego pacjenta i zgłaszanych przez niego dolegliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.