Wynik gastroskopii 36-latki

Witam, mam 36 lat. To mój wynik z gastroskopii, a raczej to co mnie w nim niepokoi: Jeziorko śluzowe mocno podbarwione żółcią. Okolica antrum obrzęknięta, od strony kąta żołądka widoczne dwie nadżerki. Odźwiernik wieje żółcią. Poza tym wszystko bez zmian. Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Na wynik hist-pat muszę jeszcze zaczekać.

Witam! Opisane zmiany są wynikiem choroby wrzodowej żołądka z towarzyszącym refluksem dwunastniczo-żołądkowym powodującym zarzucanie żółci do żołądka. Leczenie takich zmian polega na stosowaniu leków zmniejszających wydzielenie żołądkowe oraz poprawiających motorykę przewodu pokarmowego.