Co oznacza wynik gastroskopii u 46-latki?

Witam.Poproszę o interpretację wyniku z gastroskopii.Opis:Przełyk o przekrwionej błonie sluzowej z widocznymi dwiema nadżerkami o długości ok.3-4 mm.Zanaczone pierścieniowate bruzdowanie w cześci nadwpustowej przełyku.Wpust na wprost i w inwersji niewydolny.Linia Z na wysokości brzegu fałdów żołądka.Błona śluzowa żołądka przekrwiona pokryta treścią żółciową.Fałdy żołądkowe prawidłowe.Odzwiernik krągły .Opuszka i część zstepujaca dwunastnicy bez zmian .Pobrano wycinek do testu ureazowego -wynik dodatni. Dziekuję

Witam. Opis wskazuje na zapalenie błony śluzowej przełyku i żołądka, z niewydolnością wpustu, co może być przyczyną zgagi. Test ureazowy dodatni świadczy o zakażeniu H. pylori. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu włączenia eradykacji i dalszego leczenia. Pozdrawiam.