Co oznacza wynik MR 32-latki?

FORA LEKARZE WIĘCEJ Wpisz treść swojego pytania... ZADAJ PYTANIE ... Pytania do specjalistów Ortopedia ZADAJ SWOJE PYTANIE Co znacza zwężenie prawego otworu m.k. L5-S1? Proszę o interpretacje wyniku MR ponieważ czekam na wizyte. Opis MR: na poziomie L5-S1 odwodnienie i obnizenie krazka m/k oraz tylna, paracentylno-lewostronna przepuklina krazka m/k śr. 7 mm uciskajaca lewy korzen rdzenioey S1 w jego zachylku kanalowym. Zwezenie prawego otworu m/k L5-S1 . Na poziomie L4-L5 b. Drobna tylna centralna protuzja krazka m/k o wysokim sygnale w T2 WI . Co sugeruje ostra faze dyskopatii i modelujaca worek oponowy. Podobna zmiana na poziomie L1-L2 poza tym nie wykazano dyskopatii stenozy kanalu kregowego oraz otworu m/k a tagrze patologicznego sygnalu stozka rdzenia i ucisku struktor nerwowych. Wysokosc trzonow kregowych zachowana WNIOSEK: Dominuje na poziomie L5-S1 odwodnienie i obnizenie krazka m/k oraz tylna, parocentylna-lewostronna przepuklina krazka m/k sr. 7mm uciskajaca lewy korzen rdzeniowy S1 w jego zachylku kanalowym . Zwerzenie prawego otworu m/k L5-S1

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, które w zależności od dolegliwości bólowych i ograniczenia ruchomości wymagają odpowiedniego postępowania - rehabilitacja, lecz. przeciwbólowe lub konsultacja z neurochirurgiem.
W przypadku przepuklin lepiej skonsultować się od razu z neurochirurgiem